HİZMETLER

Home İkamet İzni

İKAMET İZNİ

İkamet izi nedir sorusu tarafımıza en çok sorulan sorulardan biridir. Oturma izni Türkiye’de vize süreleri ya da vize muafiyet sürelerinden daha fazla yasal olarak ikamet etmek isteyen yabancıların alması gereken belgedir. Göçmen Büro Danışmanlık olarak Türkiye’de  İkamet izni almak isteyen yabancılara uzman danışmanlık ve başvuru hizmeti sağlıyoruz. İkamet izninizi sorunsuz almak için bize ulaşınız.

İkamet İzni nasıl alınır?

İkamet izni nasıl alınır sorusu Türkiye’ye yeni gelen yabancıların veya onları misafir eden Türk vatandaşlarının kafasına takılan en önemli soruların başında gelir. Oturma izni,  yabancının ikamet edeceği ilde yer alan Göç İdareleri’ne başvurularak alınır. Başvurular uzman danışmanlarımız tarafından online ortamda yapılır. Randevu belgesi ve diğer gerekli belgeler hazırlanır ve yabancı randevu günü belgelerini Göç İdaresi memuruna teslim eder. Daha sonra Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucu oturma izni başvurusu onaylandıktan sonra oturma izni kartı yabancının ikamet adresine gönderilir.

İkamet İzni Başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

İkamet izni başvurusu için gerekli belgeler nelerdir sorusuna cevap aramadan önce yabancının ikamet durumuna göre başvurunun yapılacağı en uygun oturma izni türünün belirlenmesi gerekir. Başvuru yapılacak ikamet izni türünün belirlenmesinden sonra amacına uygun belgelerin hazırlanması gerekir. Türkiye’ye yeni gelen ve Türkiye’de yasal olarak 8 seneyi doldurmayan yabancılar için Kısa Dönem ikamet izni başvurusu yapılır. Kısa dönem oturma izni başvuruları için de genel olarak Turistik amaçlı başvurular olarak yapılmaktadır. Ancak göç idaresinin yeni aldığı karar ile turistik amaçlı ikamet izinleri 1 seferden fazla alınamayacaktır. Dolayısıyla farklı kalış amaçları belirlenerek oturma izni almak için uzman danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmanız yararınıza olacaktır.

Turizm Amaçlı Kısa Dönem Oturma İzni İçin gerekli Belgeler

-Randevu Formu (Uzmanlarımız tarafından hazırlanmaktadır.)
-Özel sağlık Sigorta Poliçesi (Uzmanlarımız tarafından hazırlanmaktadır.)
-Devlete ödenen harç ve kart ücret dekontları (Uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır)
-Kalacağı adrese ait ve yabancı adına düzenlenmiş noter onaylı kira kontratı
-Vergi Numarası
-Pasaport aslı ve gerekli sayfa fotokopileri
-Gelir durumunu gösteren belgeler.
Turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni almak için gerekli olan kira kontratınız ve gelir belgeleriniz yoksa tanıdığınız bir Türk vatandaşı üzerinden oturma izni alabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak çözüm üretmek ve ikamet izni almak için bize ulaşınız. Turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni

Tedavi Amaçlı Kısa Dönem İkamet İzni için gerekli belgeler

  • Randevu Formu (Uzmanlarımız tarafından hazırlanmaktadır.)
  • Özel sağlık Sigorta Poliçesi (Uzmanlarımız tarafından hazırlanmaktadır.)
  • Devlete ödenen harç ve kart ücret dekontları (Uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır)
  • Kalacağı adrese ait ve yabancı adına düzenlenmiş noter onaylı kira kontratı
  • Vergi Numarası
  • Pasaport aslı ve gerekli sayfa fotokopileri
  • Gelir durumunu gösteren belgeler.